Dva tituly a jedno bronzové umístění z Mistrovství světa ve SKI – GOLFU

16. 05. 2016

Tereza Koželuhová – zlatá medaile absolutní pořadí ženy

Eva Koželuhová – zlatá medaile v hlavní ženské kategorii, absolutně druhá

Petr Kabát - bronzová medaile kategorie PRO, 12. absolutní pořadí

Již 13. ročníku mistrovství světa v moderní sportovní kombinaci SKI&GOLF v rakouském středisku Kaprun / Zell am See se za účasti soutěžících z 18 ti států již tradičně zúčastnili i tři členové našeho oddílu Eva a Tereza Koželuhovy a Petr Kabát. V neustále kvalitnější konkurenci všichni tři předvedli vynikající výkony. Tereza s Evou po velmi solidním absolvování lyžařské části a prvním golfovém dnu, obě sestry uhrály výsledek +5 (Tereza byla v obřím slalomu o 4 setiny rychlejší než Eva:-)), byly 1. a 2. v absolutním pořadí (vedly kategorii juniorek - Tereza a hl. kategorii žen - Eva) o dvě rány před španělskou profesionálkou Emmou Cabrera Bello (účastníci nejvyšší evropské tour, Eva hraje tzv. druhou nejvyšší golfovou tour - Let Access).

Druhý den Tereza uhrála neuvěřitelných -2, Eva hrála stejně výborně a obešla hřiště v paru, Španělka -1, což znamenalo 1. místo Terezy v absolutně a vítězství v juniorkách o dvě rány před Evou, 1. místo Evy v hlavní kategorii žen a 2. absolutně o jednu ránu před Emmou Cabrera Bello

Petr Kabát po tradičně výborných lyžích zvládl vynikající první golfový den, kdy obešel hřiště v paru a v průběžném pořadí byl mezi profesionály druhý a pomýšlel i na podium v absolutním pořadí. Druhý den uhrál Petr +7 což stačilo na vynikající 3. místo v kategorii profesionálů a 12. místo v absolutním pořadí.