Online prodej skipasů Interaktivní mapa

Evropský podnik Central European Enduro 2018 a česká Giant Enduro Race se o tomto víkendu pojedou na šumavském Špičáku

Evropský podnik Central European Enduro 2018 a česká Giant Enduro Race se o tomto víkendu pojedou na šumavském Špičáku

11. 09. 2018

Podruhé v letošní sezoně nabídne šumavský Špičák na trasách svého bikeparku a na cyklistických stezkách v okolí mezinárodní cyklistický podnik. Po červencovém downhillu odstartuje v sobotu 15. září v půl sedmé večer prologem na osvětlené Spodní Šanci čtvrtý závod pětidílní evropské série Central European Enduro 2018. Soutěž otevřená i hobby kategoriím či dětem se jede zároveň jako závod české Giant Enduro Race. Jezdci tak mohou získat body do obou soutěží.

Na startu se očekává v elitní mužské kategorii Race Elite (21-29 let) účast cca 100 cyklistů z 10 zemí. Primát ve startovním poli mají Češi a kromě sousedních států (Slovensko, Německo, Rakousko a Polsko) se tady objeví i Francouzi, Britové, Švýcaři a také Američan Trumpore Lee, což je jméno známé ze světové série cyklistického endura. 
Z Čechů jsou zatím přihlášení vítěz předchozí ročníků ze Špičáku, letošní lídr průběžného pořadí Giant Enduro Race a zatím pátý v Central European Enduro  Přemek Tejchman. Dále například letos dobře jezdící Milan Myšík (zatím devátý v obou sériích), či někdejší sjezdaři Jakub Říha (třetí v průběžném pořadí české Enduro Race, 18. v evropské) s všestranným a nestárnoucím matadorem Vlastimilem Hynčicou (průběžně 12. v české Enduro Race). V neděli 16. září začíná program závodu s pěti rychlostními zkouškami od půl desáté dopoledne. Vítězové budou vyhlášeni okolo 16 hodiny. Rychlostní zkoušky zavedou jezdce na všechny vrcholy v okolí. Dvakrát na Pancíř, kde se jede oproti loňsku jedna zcela nová „erzeta“, taktéž dvakrát se dostanou na Špičák a jednou na Belveder. Jedna erzeta zavede jezdce do našeho bikeparku, ostatní absolvují na lesních cestách a hrabance. Hlavním pořadatelem je stejně jako loni společnost Kolo pro život (majitelem je brankář Arsenalu Petr Čech).    
Celková trať měří i s přejezdy zhruba 30 kilometrů, samotné rychlostní zkoušky mají cca 11 kilometrů.    Pojede se celkem v 11 kategoriích včetně tří hobby a dvou dětských. Dětské kategorie jsou rozděleny věkově mezi 6-10 leté respektive 11 – 14 leté. Zájem každoročně stoupá, což potěší především ve vztahu k motorickým dovednostem dětí, protože není zas tak jednoduché sjíždět podobné trati v závodním tempu.
Po závodě na Špičáku čeká českou sérii Enduro Race ještě jeden říjnový na Ještědu (6.10.). Evropská Central European Enduro má pak letos po slovenské Kalnici, polské Bielsko- Bialej, rakouském Gradci a českém Špičáku naplánován poslední podnik na 20. října opět jako loni v německém Treuchtlingenu. 
Lanovka na vrchol Špičáku i bikepark jsou o víkendu samozřejmě v provozu pro všechny ostatní návštěvníky areálu. Uzavřena bude pouze trať Struggle. Cyklistické enduro je však posledním sportovním podnikem letošní letní sezony ve Ski&Bike Špičák. Letní provoz ale ještě po neděli 16. 9. dále pokračuje o následujících víkendech až do oslav stého výročí založení republiky v neděli 28. října. Pak už začnou přípravy na lyžařskou sezonu.

© Copyright Ski areál Špičák, Sport service spol. s.r.o., Špičák 182, 340 04 Železná Ruda, tel./fax: +420 376 397 167

Podpořeno z evropského fondu pro regionální rozvoj - ROP Jihozápad