Online prodej skipasů Interaktivní mapa

Letní sezona letos startuje na Špičáku premiérově  už první májový den

Letní sezona letos startuje na Špičáku premiérově už první májový den

25. 04. 2019

Poprvé od roku 2006, kdy Ski&Bike Špičák začínal s letními aktivitami pro veřejnost, startuje letní sezona v největším sportovním areálu západočeské Šumavy už 1. května. Na to pak naváže víkend 4. - 5. května, středeční státní svátek 8. května a další víkendy až do 9. června. V sobotu 15. června pak začíná a bude pokračovat až do 15. září každodenní provoz. Areál tak získá navíc dalších 14 dnů, kdy může nabízet své služby veřejnosti.  

Bikeři budou mít již první májový den k dispozici všech 6 tratí bikeparku a turisté pak lanovku na vrchol Špičáku, kde bude premiérově v tomto termínu otevřena i rozhledna. Všechny vyjmenované aktivity budou do 9. června v provozu od 10 do 16 hodin. Jedná se o jednu z podmínek umožnění dřívějšího startu letní sezony. Obsahuje ji i příslušná dokumentace EIA, kterou areál nechal v předchozích letech nově zpracovat.    

Mimo již uvedenou kratší provozní dobu (v období od 15. 6. do 15. 9. středisko jinak funguje od 9 do 17 hodin, v pá a so až do 18 hodin) k nim ještě například patří otevření naučných stezek k oběma jezerům (Černému a Čertovu) a cesty na Rozvodí až od 15. června.

Co se týká některých letošních novinek, tak hned 1. 5. mohou bikeři vyrazit na nově zrekonstruovaný horní úsek oblíbené trati Black Friday.

Ostatní novinky letní sezony 2019 areál veřejnosti představí před 15.červnem, od kdy bude mít již otevřeno každý den. V sobotu 15.6. určitě počítá s otvírací párty včetně uspořádání koncertu a soutěžemi pro bikery (skok do Big Air Bagu).

 

© Copyright Ski areál Špičák, Sport service spol. s.r.o., Špičák 182, 340 04 Železná Ruda, tel./fax: +420 376 397 167

Podpořeno z evropského fondu pro regionální rozvoj - ROP Jihozápad