Online prodej skipasů Interaktivní mapa

Nově otevřená biková škola pro děti od 8 let

Nově otevřená biková škola pro děti od 8 let

24. 06. 2017

Ski&Bike Špičák pro letošní rok, a speciálně hlavně pro období prázdnin, nově otvírá bikovou školu pro děti. Ta pro dospělé mimochodem funguje na Špičáku už 11. sezonu. Středisko připravilo speciální výukové centrum pro výuku dětí (od 8 let), kde jsou typy překážek nebo sklony svahů, které vyhovují začátečníkům. A i kvůli bezpečnosti jsou tyto prostory odděleny od ostatních tratí bikeparku.  

Letos jsme v půjčovně kol přešli pod značku Kona, která nás vybavila dětskými koly Kona Stinky 24, dětem poskytneme také helmy a chrániče (značka Fox). Stejně jako pro malé lyžaře má naše škola zkušené instruktory i pro dětský sjezd (downhill), kteří děti naučí bezpečně ovládat sjezdové kolo a zvládnout jízdu v terénu. 
Na Špičáku máme pro děti připravený v současnosti i tolik oblíbený pumptrack, což je speciální typ dráhy, který využívá “pumpování” (pohyb nahoru a dolů) k jízdě na kole namísto šlapání. Oblíbený je především proto, že se na něm dá bezpečně nacvičovat rovnováha či ovládání dalších jízdních dovedností na sjezdových (i jiných) kolech. Jízda po pumptracku tak přináší zábavu i bezpečný adrenalin. 
Dospělá klientela bikeparku na Špičáku je až z 80% zahraniční, převážně pak z Německa. V posledních letech pak doprovází zahraniční bikery i jejich děti, takže dětská biková škola na Špičáku bude určitě s mezinárodní účastí.

Více informací o bikové škole Gravity Academy naleznete zde.

© Copyright Ski areál Špičák, Sport service spol. s.r.o., Špičák 182, 340 04 Železná Ruda, tel./fax: +420 376 397 167

Podpořeno z evropského fondu pro regionální rozvoj - ROP Jihozápad