Kudy na Špičák Interaktivní mapa

Novinky

Špičák cílem školních výletů

Špičák cílem školních výletů

25. 06. 2016

Lanová dráha a rozhledna se stávají především na konci školního roku cílem pro školní výlety. Děti tak po náročném školním roce, dostanou možnost poznat Šumavu například výhledem z rozhledny, kde na mapě s popisem českých i německých vrcholů se snadno  zorientují. Stezku "Po stopách zajíce" mohou i tyto skupiny využít k návratu zpět do areálu. Po cestě zároveň dozvědí více o
šumavském lese a životu v něm. Pro školní skupiny nabízíme v ceníku samozřejmě skupinové slevy.

iXS European Downhill Cup

iXS European Downhill Cup

20. 06. 2016

Se začátkem prázdnin se na Špičák opět vrací nejvýznamnější závod na české downhillové scéně - iXS European Downhill Cup. Na Šumavu se od 1. do 3.7. sjede evropská špička v downhillu. Závod se pojede na sjezdové trati s názvem Struggle označené černou barvou. Její délka je 1750m. Závodníci z celkem 26 zemí budou v nedělním finále od 12:30 bojovat o nejlepší umístění. Mezi nejlepší se pak rozdělí prize money v celkové výši 5.945 € .

Den s Lesy ČR

Den s Lesy ČR

17. 06. 2016

Ve spolupráci s Lesy ČR jsme připravili na sobotu 27. srpna akci s názvem Den s Lesy ČR. Na Špičáku budete mít možnost dozvědět se více o lese a životě v něm. Zábavnou formou bude po celé délce turistické cesty přes Čertovo jezero až do areálu k nástupní stanici lanovky. Tudy vede i stezka pro děti nazvaná "Po stopách zajíce" ,  připraveno několik stanovišť, kde vás odborníci z Lesů ČR zasvětí do činností spojených s péčí o les. Trasa je dlouhá cca 3km  a je vhodná i pro rodiny s kočárkem. Děti za splněné úkoly dostanou drobné dárky. Registrovaní účastníci soutěže budou slosováni a výherce získá vyhlídkový let nad Špičákem.

Od 11.června zahajujeme každodenní provoz

Od 11.června zahajujeme každodenní provoz

12. 06. 2016

Letní sezóna na Špičáku odstartovala 4. června. Od 11.června je lanovka i bikepark otevřen každý den od 9.00 do 17.00 hodin. V pátek a sobotu přidáváme ještě jednu hodinu navíc. To znamená, že poslední jízda lanovky je v 18.00. S denním provozem se otevře i rozhledna na vrcholu Špičáku. Pro děti je již také připravena ztezka " PO STOPÁCH ZAJÍCE", které vás dovede k Čertovu jezeru. Tento 3km dlouhý zábavně naučný okruh se pak vrací zpět k nástupní stanici lanovky.

4. června Bikepark Opening

4. června Bikepark Opening

02. 06. 2016

V bikeparku Špičák bude tuto sobotu 4.černa hodně rušno. Startuje zde bikerská sezóna a o novinky ani letos nebude nouze. To co možná už nikoho nepřekvapí, jsou perfekteně vyšejpové tratě. Rozhodně, ale nikdo nemůže přehlédnout, novou spojovací trasu s názvem Lucky Bastard. Ta navazuje na  drop přes chatku, který vznikl v loni v horní části bikeparku. Tento nový úsek, kde na sebe navazují skoky, dropy, klopenky a wallride, je zhruba 1km dlouhý a nabízí opravdu hodně zábavy.

Nově přestavěný úsek tratě Forest Virgin

Nově přestavěný úsek tratě Forest Virgin

27. 05. 2016

Před sezónou jsme na Špičáku na tratích opět hodně zapracovali. Kromě vyčištění a úpravy všech tratí, vznikly i nové věci na propojce tratě Forest Virgin. V horní části bikeparku vyrostlo hned několik nových překážek. Tento úsek bude spíše pro náročnější bikery, ale o to více radosti jim přinese. Otestovat vše můžete již příští víkend v sobotu 4.června při Bikepark Openingu.

Den s Národním parkem Šumava

17. 05. 2016

10.01. 2016 Den s Národním parkem Šumava

Letní akce na Špičáku

Letní akce na Špičáku

17. 05. 2016

Letní sezóna na Špičáku bude v letošním roce zpestřena mnoha akcemi. Protože je Špičák centrum sportu, budou převažovat sportovní akce. Nezapomeneme však i na kulturu a vzdělání. Kromě tradičních akcí jako například Bikepark opening (4.června) nebo iXS European Downhill Cup (1.-3.července), který se na Špičák vrací již po sedmé, chceme nabídnout i novinky. Tou bude na podzim Den s Národním parkem Šumava.

Dva tituly a jedno bronzové umístění z Mistrovství světa ve SKI – GOLFU

Dva tituly a jedno bronzové umístění z Mistrovství světa ve SKI – GOLFU

16. 05. 2016

Tereza Koželuhová – zlatá medaile absolutní pořadí ženy

Eva Koželuhová – zlatá medaile v hlavní ženské kategorii, absolutně druhá

Petr Kabát - bronzová medaile kategorie PRO, 12. absolutní pořadí

Enduro Race Špičák

04. 05. 2016

Pro letošní  Enduro Race Špičák jsme připravili 4 erzety. 2 zcela nové a dvě z loňska jsme pozměnili více jak z poloviny. Stejně jako v předchozích ročnících se snažíme o co nejpestřejší a nejzábavnější závod. Ačkoli využijeme vynikajícího zázemí našeho bikeparku, nebude se jednat o „parkové“ enduro. Tratě Struggle se místy dotkne pouze závěrečná erzeta kategorie Race.

Jak je již u nás zvykem, lanovku na Špičák a Pancíř je možné využívat pouze v tréninku, v závodě si každý to své odšlape sám. Doufáme, že se 11. září sejdeme v co nejhojnějším počtu a závod si naplno užijeme.

© Copyright Ski areál Špičák, Sport service spol. s.r.o., Špičák 182, 340 04 Železná Ruda, tel./fax: +420 376 397 167

Podpořeno z evropského fondu pro regionální rozvoj - ROP Jihozápad