Online prodej skipasů Interaktivní mapa

Premiéra závodu 4 X a hned za umělého osvětlení

Premiéra závodu 4 X a hned za umělého osvětlení

15. 08. 2017

Bikepark Špičák připravil na poslední srpnovou sobotu 26.8. 2017 závod ve fourcrossu (neboli 4 X). Rozhodli jsme se závodní premiéru této disciplíny na šumavském Špičáku navíc zatraktivnit jízdou po osvětlené sjezdovce Spodní Šance. Start jednotlivých rozjížděk totiž začíná až v 19 hodin a finálové jízdy se pojedou dokonce od 21 hodin. Účast není podmíněna žádnou závodnickou licencí, přihlásit se tak může každý, který si chce premiérový 4 X na Špičáku vyzkoušet a cítí se na něj. 

Spodní Šance má jako zimní rodinná sjezdovka příjemný profil pro tuto 900m dlouhou trať. Čtyři jezdci startující ve 4 X se na ní mohou předjíždět i v úsecích klopených zatáček a na skoky též mohou klidně najíždět vedle sebe.
I proto je závod otevřen všem zájemcům, zvládnout by jí měl každý i bez speciálního kola na downhill nebo 4 X.  Závod se dá jet i na kolech určených pro cyklistické enduro. 
Závodní trať bude připravena k tréninku už od sobotních 12,00 hodin do 19,00 hodin, kdy startují první vyřazovací jízdy mužů a žen. Ke startovací rampě (sklopné zařízení pro hromadný start) vyveze cyklisty vlek (kotva, v ceně startovného = 200,- Kč). Do finále postoupí 4 nejlepší v obou kategoriích. Mimo „čest a slávu“ získají první tři v celkové pořadí i celosezonní volnou jízdenku do bikeparku Ski&Bike Špičák pro rok 2018 a věcné ceny. Od 22 hodin pak začíná závodní párty (i pro nezávodníky-).           
Online přihlášení a propozice zde.

 

 

© Copyright Ski areál Špičák, Sport service spol. s.r.o., Špičák 182, 340 04 Železná Ruda, tel./fax: +420 376 397 167

Podpořeno z evropského fondu pro regionální rozvoj - ROP Jihozápad