Online prodej skipasů Interaktivní mapa

Světový pohár PARASKI

Světový pohár PARASKI

13. 02. 2017

Ski areál Špičák na Šumavě bude v termínu 17.2.-19.2.2017 hostit jeden ze  série závodů Světového poháru v PARASKI 2017.

PARASKI propojující parašutistickou disciplínu přesnost přistání a sjezd na lyžích, vzniká roku 1950 v alpských zemích, kde prvotním účelem byla nutnost poskytnutí první pomoci a záchrana raněných osob ve špatně přístupném horském terénu. Tj. seskok záchranářů do bezprostřední blízkosti raněného, poskytnutí první pomoci a následný transport raněného pomocí lyží do lépe přístupného terénu pro poskytnutí další pomoci.

 

A co bude k na šumavském Špičáku k vidění? Závod startuje již v pátek 17.2. v dopoledních hodinách obřím slalomem na sjezdovce č. 3., následně se přesuneme na dojezd sjezdovky č. 1, kde bude zahájena parašutistická část a to seskoky na přesnost přistání parašutistů na cíl o velikosti 2 cm. Ano je to tak, nejedná se o překlep. Cíl tzv. nula má opravdu průměr pouze 2 cm. Pokud nevěříte, přijďte se určitě podívat. Parašutistická část závodu pak pokračuje  v sobotu a neděli  18. a 19.2. po celý den opět na dojezdu sjezdovky č. 1. O nejlepší umístění se zde v těchto disciplínách poperou závodníci a týmy z České Republiky, Rakouska, Německa, Švýcarska, Itálie a Slovinska.

Pokud se o tomto adrenalinovém sportu chcete dozvědět více podívejte se na stránky PARASKI.CZ  a nebo se přijďte podívat o víkendu na Špičák!

© Copyright Ski areál Špičák, Sport service spol. s.r.o., Špičák 182, 340 04 Železná Ruda, tel./fax: +420 376 397 167

Podpořeno z evropského fondu pro regionální rozvoj - ROP Jihozápad