Online prodej skipasů Interaktivní mapa

Vítězem Giant Enduro Race Přemek Tejchman

Vítězem Giant Enduro Race Přemek Tejchman

20. 09. 2017

Giant Enduro Race Špičák rozdělil poslední body do letošní České Enduro Série a úspěšně uzavřel sezónu 2017. Tento závod byl zároveň součástí nového evropského enduro seriálu Central European Enduro!

Připravili jsme opravdu pestré a místy dosti náročné erzety, které dokonale prověřili nejen jezdce, ale v některých případech i materiál. Tratě byly poměrně dlouhé, technicky i fyzicky náročné, ale krásně v sobě dokázaly skloubit to pravé enduro. 5 erzet čekalo na kategorii Race, 4 potom na Hobby, 2 na Rookie a 1 měřená rychlostní zkouška byla pro nejmladší kategorii Groom. Dvakrát se závodníci spustili z vrcholu Špičák, jednou potom z kopců s názvy Habr, Pancíř a Belveder. Aby toho šlapání ale nebylo přespříliš, jednou se na kopec mohlo vyjet lanovkou, což ve finále snad všichni ocenili :) Letošní novinkou byl večerní prolog na osvětlené sjezdovce Spodní Šance, kde bylo připraveno několik zrádných odkloněných zatáček, pár dřevěných překážek včetně dvou atraktivních skoků, u kterých se během závodní jízdy vytvořila skvělá divácká kulisa. Králem večerního prologu se stal podobně jako na Morávce Milan Myšík, který celou dráhu proletěl v nejrychlejším čase.

Radost nám tentokrát udělala velká účast Němců a Rakušanů, kterou doplnil i světově známý biker z Nového Zélandu Wyn Masters. Ten se rozhodl si zpříjemnit podzimní část sezóny a dorazil se sklouznout na Špičák a okusit tak pořádné české enduro. Nechyběli ani nejrychlejší slovenští střelci a samozřejmě kompletní česká špička, která si opět nic nedarovala. Bylo krásně vidět, jak se na jednotlivých erzetách přetahují o to, kdo získá prvenství na Špičáku a připíše si nejvíce bodů do celkového pořadí.

Od jedničky až do pětky se muselo být neustále ve střehu. Tolik kluzkých kořenů se totiž jen tak nevidí a stačila opravdu malá ztráta pozornosti a mohlo být vymalováno. Když už se nejelo po kořenech, tak na závodníky číhaly kameny, bláto, jehličí či jiné záludnosti, které dokonale prověřily jejich koncentraci. Počasí závodům také moc nenahrávalo, když se celý víkend teploty pohybovaly okolo 10 stupňů a sem tam i spadlo několik dešťových kapek. Naštěstí ale té vody nebylo příliš, a tak vše krásně odsýpalo. I když bylo místy závodění trochu náročnější a uklouzanější, vytvářelo to alespoň o to silnější zážitky z jízdy, které budou v jezdcích přetrvávat určitě dlouho.

Problémy se tentokrát nevyhnuly snad žádnému favoritovi. Michal Prokop hned v první erzetě letěl přes řídítka a musel si nechat ošetřit ruku u záchranky, Kuba Říha padal a trhal řetěz, Milan Myšík zase v poslední erzetě chytl defekt a tak bychom mohli pokračovat dál a dál. Nástrah bylo na Šumavě požehnaně a ten, kdo jel plynule, čistě, bez zbytečných chyb a zaváhání, měl vyhráno. Skvěle letošní sezónu zakončil Přemek Tejchman, který dokázal Giant Enduro Race Špičák vyhrát a zároveň se také může radovat z celkové vítězství v České Enduro Serii 2017. Nejrychlejší bikerkou byla Andrea Drengubáková, která se také stala královnou celého seriálu v ženské kategorii.

Kompletní výsledky z finálového závodu najdete ZDE

Na kompletní výsledky z celého letošního roku potom můžete mrknout ZDE.

A abychom ještě všem ukázali, jak skvělé to na Špičáku bylo, koukněte na kompletní galerku od Roba Trnky na našem profilu na Facebooku:

 

© Copyright Ski areál Špičák, Sport service spol. s.r.o., Špičák 182, 340 04 Železná Ruda, tel./fax: +420 376 397 167

Podpořeno z evropského fondu pro regionální rozvoj - ROP Jihozápad