Online prodej skipasů Interaktivní mapa

BiSki

  • naše půjčovna nabízí k zapůjčení Bi-ski
  • možnost lyžování i pro handicapované sportovce
  • zapůjčení Bi-ski s možností asistence a instruktáže

Co je Bi-ski: Bi-ski je stabilnější varianta monoski, tedy lyže určené pro lidi s tělesným postižením, zejména vozíčkáře. Lepší stabilitu zajišťuje níže položené těžistě a celá konstrukce je postavena na dvou lyžích. Lyže je zejména určena na upravené sjezdovky a má dobrý rádius. Lyže je konstruována tak, aby byla možná použít pro jakkoliv pokročilé lyžaře - možnost nechat se vést doprovodem, za madlo na trubkové konstrukci, či za přídatné popruhy. Pro lepší stabilitu se používají tzv. outrigry, stabilizátory - hůlky s menšími lyžičkami.

Kde jezdit: z počátku je dobré lyži vyzkoušet na nejjednodušších sjezdovkách a přidávat. Vhodné jsou širší sjezdovky. Lyže je uzpůsobena na všechny vleky, nejjednodušší použítí je na sedačkové lanovce.

Kdo může jezdit: lyže je většinou určena pro lidi s těžším tělesným postižením - kvadruplegiky, dmo apod. Lze ji však využít i paraplegiky, nebo na druhé straně třeba zcela ochrnutými lidmi, z důvodu možnosti nechat se svézt, což ovšem vyžaduje zkušeného vodiče - lyžaře. Lyže je vhodná i pro osoby po CMP apod. Je dobré vzít v potaz vlastní tělesné postižení - funkční svalstvo (tricepsy výhodou). Instruktory lze zajistit prostřednictvím Sportovního areálu Špičák, ale je dobré si s sebou vzít i někoho, kdo zná dobře Vaše postižení.

Jak jezdit: opatrně, lépe tam, kde nejezdí hodně lidí. Spíše se z počátku snažit dělat dlouhé oblouky se zastávkami. Dbát na dobré oblečení - pozor na prochladnutí. Správně zajistit všechny pásky, pojistky na lyži, stabilizátory. Nezbytností by měla být helma a brýle - důležitá ochrana obličeje. Při pádech je většinou potřeba asistence, lyže se staví těžko. Snažte se u pádů držet ruce u těla, snížíte tím riziko možného úrazu ramene. Manuál ke stažení ZDE.

 

© Copyright Ski areál Špičák, Sport service spol. s.r.o., Špičák 182, 340 04 Železná Ruda, tel./fax: +420 376 397 167

Podpořeno z evropského fondu pro regionální rozvoj - ROP Jihozápad